1. Wychowankowie przychodzą do przedszkola w godz. 7.00-9.00
  2. W ww. godzinach przyprowadzania dzieci do przedszkola, za bezpieczeństwo dzieci przebywających w szatni poza salami odpowiada rodzic/opiekun.
  3. Wychowankowie podczas pobytu w przedszkolu są pod stałą opieką nauczycieli.
  4. Rodzice/prawni opiekunowie odbierają swoje dzieci bezpośrednio z sali.
  5. Wychowankowie odbierani są przedszkola w godz. 13.00-17.00
  6. Rodzice/prawni opiekunowie niemogący osobiście odebrać dziecka z przedszkola, zobowiązani są do przekazania nauczycielowi upoważnienia w formie pisemnej (w nagłych przypadkach telefonicznie, upoważnienie przesyłane jest drogą mailową lub faksem do przedszkola) kto w danym dniu zabierze dziecko z przedszkola.
  7. Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i na żądanie nauczycielki okazać go.
  8. Nauczycielka może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby zamierzającej odebrać dziecko będzie wskazywał, że nie jest ona w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwo (np. upojenie alkoholowe).
  9. O wypadku każdej odmowy wydania dziecka winien niezwłocznie być poinformowany dyrektor przedszkola. W takiej sytuacji nauczycielka lub dyrektor podejmuje wszelkie dostępne czynności w celu nawiązania kontaktu z rodzicami.
  10. W wypadku, gdy dziecko nie zastanie odebrane do godziny 17:00, nauczycielka zobowiązana jest powiadomić telefonicznie rodziców o zaistniałym fakcie.
  11. W przypadku, gdy pod wskazanymi numerami telefonów nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców, nauczycielka oczekuje z dzieckiem w placówce przedszkolnej 1 godzinę (do 18:00).
  12. Po upływie tego czasu nauczycielka powiadamia policję do wydziału spraw dla nieletnich o niemożności skontaktowania się z rodzicami (Tel. 22 696 95 20).
  13. Życzenie rodziców dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe (kopia sentencji sądu).
  14. Po odebraniu dziecka z ogrodu przedszkolnego i dokonaniu stosownego wpisu z godziną odbioru, rodzic lub opiekun prawny niezwłocznie go opuszcza.