Bajki, baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają, bawią, ale też wychowują. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Warto też wspomnieć, że data 5 listopada i to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Do bajkowego świętowania przyłączyły się również Krasnale z Samorządowego Przedszkola w Olesznie.

Dzień 06 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy Krasnale Samorządowego Przedszkola w Olesznie. Wtedy odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe, a finałowym tańcem był „Grozik”. Po części artystycznej pani dyrektor Zofia Marcinkowska dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek.

Pewnie niewiele z nas wie, że jeże – małe kolczaste ssaki mają swoje święto, które w kalendarzu przypada na dzień 10 listopada.

Również i my przyłączyliśmy się do obchodów święta tego uroczego zwierzątka. Tak więc 8 listopada 2019 r. od samego rana przygotowywaliśmy się do wspólnych zabaw z jeżem w roli głównej. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w naturalnym środowisku oraz ich ogromnego znaczenia w ekosystemie.