Po kilkunastu latach od likwidacji przedszkola w Olesznie od 1 września 2018 r. rozpocznie działalność nowa placówka przedszkolna mogąca przyjąć 50 przedszkolaków. Zostanie ona uruchomiona w nowo wybudowanym obiekcie.

Pierwsze jego odbiory rozpoczęły się 05 lipca. W tym dniu rozpoczęto czynności związane z odbiorem części budowlanej zadania pn.: "Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku użyteczności publicznej, tj. budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie o oddział przedszkolny wraz z infrastrukturą towarzyszącą".

Roboty zostały wykonane w okresie od 14.09.2017 r. do 29.06.2017 r. Ich wykonawcą była firma: Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe "KOMPLEKS" Sławomir Mróz, ul. Działkowa 4A, 26-­026 Morawica. Nadzór inwestorski pełnili: Paulina Kusa - Skrobisz – branża sanitarna; Jerzy Pięta – branża elektryczna. Wartość zrealizowanych robót wyniosła: 1 083 358,00 zł brutto (słownie: jeden milion osiemdziesiąt trzy tysiące trzysta pięćdziesiąt osiem złotych, zero groszy).

Placówka w połowie sierpnia zostanie doposażona w meble oraz urządzenia techniczne. Całe zadanie realizowane jest w ramach projektu „ Rozbudowa oraz przebudowa budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie w celu utworzenia przedszkola” w ramach działania 7.4 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, gdzie wartość dofinansowania ze środków UE wyniesie 823 130,99 zł.

Dane techniczne obiektu:
Powierzchnia zabudowy - 404,72 m2, powierzchnia użytkowa - 350,04 m2, kubatura - 2428,0 m3, wysokość budynku / liczba kondygnacji - 9,04 m / 1 .