Rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jaką obchodzimy w tym roku, jest wyjątkową okazją do pogłębiania wiedzy o naszej Ojczyźnie oraz kształtowania u dzieci postaw patriotycznych.

Misie przez kilka ostatnich dni uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych pt. „Polska – mój kraj”. Realizowane tematy były zróżnicowane pod względem stosowanych metod i form pracy z dziećmi.

Poprzez pogadanki oraz analizę ilustracji maluchy dowiedziały się, jak wygląda mapa Polski i który zakątek naszego kraju warto zwiedzić. Poznały również symbole narodowe oraz to, że należy obdarzać je szacunkiem. Środki audiowizualne zapewniły atrakcyjność zajęć – dzieci słuchały Hymnu Polski, były zainteresowane filmem edukacyjnym i piosenkami o tematyce patriotycznej. Zdobyte wiadomości utrwalały podczas wykonywania prac plastycznych.

Podsumowaniem wszystkich zajęć był quiz wiedzy o Polsce. Każdy przedszkolak otrzymał również pamiątkowy dyplom. Wszystkie działania dzieci w minionych dniach skłoniły je do próby zrozumienia, czym jest Niepodległość Polski i jak duże znaczenie ma świętowanie rocznicy odzyskania Jej przez Polaków.

Wychowawca