W dniu 09.11.2018 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Kielc. Naszym celem był Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Spektakl pt. „O rybaku i złotej rybce” wzbudził wśród najmłodszych wielki zachwyt, a bezpośredni kontakt z aktorem pozwolił im na poznanie pracy aktora.

Bajka „O Rybaku i Złotej Rybce” przypomniała dzieciom o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca. I o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

Kolejnym naszym celem było kino Helios w Kielcach. Tym razem, przygryzając smaczny popcorn, oglądaliśmy komedię animowaną „Grinch”. To historia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Zabawna, pełna ciepła, uniwersalna, oszałamiająco sfilmowana historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu i szczęśliwym zakończeniem.

Zarówno spektakl teatralny, jak i film animowany wraz z kosztami przejazdu został w całości sfinansowany w ramach projektu Przedszkole w Olesznie – szansą na lepszy start.