Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która swoją działalność rozpoczęła w 2009 r. Jej głównym celem jest dodawanie otuchy i wspieranie dzieci w walce z chorobą poprzez wysyłanie do nich tradycyjnych listów i kartek. Obecnie akcją objętych jest 50 dzieci w wieku od 4 do 17 lat.

Nadawcą przesyłek może być każdy. W Marzycielskiej Poczcie biorą udział nie tylko indywidualne osoby, ale często akcję pisania listów i kartek do chorych dzieci organizuje się np. w szkołach, przedszkolach czy ośrodkach wychowawczych. Poprzez to, akcja ma również charakter masowy i dzieci są wręcz „zasypywane”przesyłkami, co wywołuje uśmiech na ich twarzy. Świadczą o tym reportaże telewizyjne, zdjęcia podopiecznych akcji z listami i paczkami, wywiady z rodzicami, komentarze na stronie internetowej Marzycielskiej Poczty.

Okres przedświąteczny, to szczególny czas na czynienie dobra. W związku z tym w naszym przedszkolu akurat wtedy została przeprowadzona akcja Marzycielska Poczta. Skierowana była ona nie tylko do naszych przedszkolaków, ale również do ich rodziców, dziadków, innych członków ich rodzin i znajomych. Od 05. 12. 2018 r. do 13. 12. 2018 r. każdy mógł wrzucić do specjalnie zorganizowanej skrzynki pocztowej wcześniej przygotowany oraz zaadresowany list, obrazek, lub kartkę.

Grupa dzieci młodszych „Misie”aktywnie włączyła się w akcję. Podczas zajęć maluszki dowiedziały się jak ważną wartością jest zdrowie i jak można w prosty sposób pomóc osobom chorym. Przy pomocy wychowawcy zapoznały się z profilem Nikoli Kowalik – podopiecznej Marzycielskiej Poczty oraz postanowiły zrobić jej świąteczny prezent. Wspólnymi siłami stworzyły „Choinkę życzeń”, do przesyłki dołączyły również pluszowego misia i list z pozdrowieniami od całej grupy.

Łącznie zostało wysłanych 12 listów i jedna paczka do podopiecznych akcji Marzycielska Poczta. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję.

Magdalena Kawka