10 stycznia 2019 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach, podczas których wykonały glicerynowe mydełka.

Swoją pracę rozpoczęły od samodzielnego uzupełnienia foremek suszonymi płatkami kwiatów i kolorowymi brokatami. Następnie każdy przedszkolak wybrał barwnik oraz olejek zapachowy (czekoladowy, cynamonowy, piernikowy lub truskawkowy), który miał być wykorzystany do jego mydełka. Po dodaniu kilku kropel tych składników, całość została zalana płynną gliceryną. Po zastygnięciu masy można było podziwiać kolorowe, błyszczące i pachnące mydełka w kształcie serc, które później zapakowane w celofan oraz ozdobione wstążką prezentowały się jeszcze piękniej.

Każde dziecko zabrało swoją pracę do domu. Stworzone mydełka z pewnością stanowiły dużą atrakcję dla naszych przedszkolaków podczas zabaw kąpielowych.

Magdalena Kawka