W naszym przedszkolu stawiamy na innowacyjność oraz rozwijanie wszelkich zainteresowań przedszkolaków. Wychodząc naprzeciw potrzebom podopiecznych w Samorządowym Przedszkolu
w Olesznie Krasnale sami „wyprodukowali” sztuczny śnieg. Zadanie było tym bardziej ciekawe, że otrzymali go z … pieluszki jednorazowej, a więc rzeczy, która żadnemu maluchowi nie jest obca.

Sam fakt wywołania sztucznego śniegu wywołał u dzieci ogromne poruszenie i podekscytowanie.

Stosując zasady bezpieczeństwa podczas pracy z substancją chemiczną, jaką w tym przypadku był poliakrylan sodu, przedszkolaki za pomocą własnych doświadczeń poznali jego właściwości – wchłanianie. Moment, gdy w pojemniczkach dzieci pojawił się wyczekiwany sztuczny śnieg, był bardzo emocjonujący, dający im poczucie sprawstwa. Przy okazji tych zajęć dzieci poznały również nowe i trudne określenia, z którymi spotkały się po raz pierwszy.

Zadowolenie na twarzach dzieci potwierdza, że są one ciekawe świata i poznawania nowych, nieznanych im zagadnień.

Zajęcia chemiczne, jak widać, nie są trudnym tematem do zrealizowania nawet z najmłodszymi uczniami.

Justyna Michałek