Zgodnie z tradycją naszego przedszkola co roku przyjmujemy nowe dzieci do naszej społeczności. Tak też się stało i tym razem. 27 listopada 2020r. Misie i Krasnale z Samorządowego Przedszkola w Olesznie oficjalnie przyjęły do swojego grona nowe koleżanki i nowych kolegów, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli próg przedszkola.

Dzieci niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę, tym bardziej że obecna sytuacja pandemiczna zmusiła wychowawczynie obu grup do przeniesienia wydarzenia na późniejszy termin.
Uroczystości w każdej grupie rozpoczęły się od części artystycznej. Ze względu na fakt, że placówka po raz kolejny uczestniczy w realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, starsza grupa Krasnale zaprezentowała treści o charakterze patriotycznym pod hasłem; „Jesteśmy Polką i Polakiem”.  Dzieci zaprezentowały to, czego przez wiele tygodni uczyły się w przedszkolu. Był to dla nich ogromny, ale satysfakcjonujący wysiłek. Z jednej strony trwał ciągle proces adaptacyjny, a z drugiej musiały się skupić na próbach.  Dzieci zmieniły się w prawdziwych artystów poprzez śpiew, taniec i recytację.

W tym roku uroczystość Pasowania na Przedszkolaka ze względu na stan pandemii COVID-19, odbyła się bez udziału rodziców. Gościliśmy jednak przedstawicieli naszej placówki: panią dyrektor Zofię Marcinkowską oraz panią w-ce dyrektor Annę Resiak, które dokonały uroczystego aktu pasowania.

Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ponadto Misie uczciły to wydarzenie przepysznym tortem, a Krasnale „Rożkiem obfitości”.  Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu.

Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020
Pasowanie na przedszkolaka 202...
Pasowanie na przedszkolaka 2020 Pasowanie na przedszkolaka 2020