"Sprintem do maratonu".

Dnia 2 października 2020r. Misie, Krasnale i Smerfy wspólnie wzięły udział w VI OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu, a jej celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Ze względu, że w przedszkolu realizujemy międzynarodowy projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” nasz bieg odbył się pod hasłem „Biega nasza Polska cała”.
Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, którą przeprowadziła pani Magdalena Kawka. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły aż 6000 metrów !!!
Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali.
Gratulujemy 60 wspaniałym biegaczom!!!

Wychowawczynie