W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki z grupy ,,Misie’’ i ,,Krasnale’’ uczestniczyły  w projekcie edukacyjnym  www.necio.pl który prowadzony jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange., który wykorzystuje fabułę  i zasoby serwisu edukacyjnego www.necio.pl. Celem projektu jest nauka bezpieczeństwa w Internecie.

Zajęcia skierowane były do dzieci w wieku 4−6 lat. Mogą być realizowane zarówno w przedszkolach, jak i w zerówkach lub pierwszych klasach szkoły podstawowej. Podstawowym celem zajęć było zapoznanie dzieci z internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Podczas zajęć dzieci poznały bohatera serwisu www.necio.pl – robota imieniem Necio, dowiedziały się, czym jest internet i do czego służy, poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń ekranowych i internetu, oraz dowiedziały się, co robić w sytuacji ich napotkania. Koordynatorkami projektu były: p. Anna Nowicka, p. Wioletta Nowicka, p. Anna Budzynowska

Necio.pl
Necio.pl Necio.pl
Necio.pl
Necio.pl Necio.pl
Necio.pl
Necio.pl Necio.pl
Necio.pl
Necio.pl Necio.pl
Necio.pl
Necio.pl Necio.pl