28 marca 2022 r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Z okazji Dnia Dinozaura podczas zajęć gościliśmy przedstawicieli Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie – panią Anetę Kowalczyk i Dinozaura Dinusia.

Na początku spotkania pani Aneta Kowalczyk przeczytała przedszkolakom bajkę o dinozaurach. Była ona wstępem i zapowiedzią zaproszenia do sali wyjątkowego gościa – Dinozaura Dinusia. Dzieci powitały zielonego, wesołego stworka gromkimi brawami i dokładnie obejrzały jak wygląda. Okazało się, że Dinuś choć podobny do gadów sprzed wielu lat, był bardzo przyjazny. Później przyszła pora na wspólną, taneczną zabawę. Nie obyło się również bez prezentów – Dinuś na pamiątkę swojej wizyty  podarował przedszkolakom kolorowanki. Pod koniec spotkania dyrektor ZPO w Olesznie pan Rafał Pacanowski skierował słowa podziękowania do zaproszonych gości za współpracę i udział w wydarzeniach organizowanych przez nasze przedszkole oraz za rozwijanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych w kreatywny sposób. Był to dla nas dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że z Dinusiem zobaczymy się również za rok.

Magdalena Kawka