Żaby i bociany na wiosennej łące – inscenizacja.

Wiosna to pora roku, na którą większość z nas czeka z niecierpliwością. Po długim, zimowym czasie przyroda nareszcie budzi się do życia, wszystko wokół nas zielenieje, a na niebie coraz częściej gości Słońce.

Po długim czasie ze snu zimowego wybudzają się niektóre zwierzęta, a ptaki wracają do nas z innych krajów. Najbardziej rozpoznawalnym zwiastunem wiosny jest widok bociana. Bocian powszechnie kojarzony jest z żabą. Ten duet częstą występuje w literaturze dziecięcej, bajkach telewizyjnych, piosenkach i różnego rodzaju zabawach. Te dwa zwierzęta, były również bohaterami inscenizacji, którą wykonały dzieci z grupy Misie 19. 03. 2021 r. Z okazji zbliżającej się wiosny dziewczynki w roli żabek i chłopcy pod postacią bocianów opowiedziały co nie co o sobie w rytm utworu pt. „Jesteśmy żaby, aby, aby”. Piosenka, która towarzyszyła dzieciom podczas inscenizacji, pochodzi z płyty pt. „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”, której autorami są A. Jendryka, A.  Kaczmarczyk, M. Wojtkowiak,  wyd. Klanza. Tematyczne stroje, kolorowa scenografia i popisy aktorskie naszych przedszkolaków, przeniosły nas na wiosenną łąkę, gdzie ostatecznie okazało się, że przyjaźń między żabami i bocianami jest możliwa.

Magdalena Kawka