W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej.

Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie bardzo dużą uwagę przywiązuje do kształtowania postaw patriotycznych u uczniów. W naszym Zespole proces ten rozpoczyna się już od dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też 10 września 2021r. nasi milusińscy wzięli udział w zorganizowanym przez p. Andrzeja Kowalczyka, p. wicedyrektor Mariolę Kamińską i p. Justynę Michałek wydarzeniu „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Maluchy dzielnie pokonały dystans 100m., a otrzymany z rąk dyrektora p. Rafała Pacanowskiego medal wzmocnił ich wiarę we własne możliwości.

Organizacja sportowych wydarzeń o charakterze patriotycznym przyjęła się z bardzo dużą aprobatą rodziców przedszkolaków, którzy przyznali słuszność tego typu działaniom.

Będziemy dążyć, aby Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na stałe wpisał się w kalendarz naszych działań.

                                                                                                                                                                                            Justyna Michałek

 

Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci
Bieg Pamięci "Żołnierzy Wyklęt...
Bieg Pamięci Bieg Pamięci