Kotki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa.

Z myślą o pysznych witaminkach, dnia 04.10.2022 roku postanowiliśmy sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z marchewki, jabłka, pomarańczy, winogrona bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z działaniem wyciskarki do skoków oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „wąsy”!

Anna Wilk

„Żeby zdrowym być – trzeba sok...
„Żeby zdrowym być – trzeba soki pić” „Żeby zdrowym być – trzeba soki pić”
„Żeby zdrowym być – trzeba sok...
„Żeby zdrowym być – trzeba soki pić” „Żeby zdrowym być – trzeba soki pić”
„Żeby zdrowym być – trzeba sok...
„Żeby zdrowym być – trzeba soki pić” „Żeby zdrowym być – trzeba soki pić”
„Żeby zdrowym być – trzeba sok...
„Żeby zdrowym być – trzeba soki pić” „Żeby zdrowym być – trzeba soki pić”
„Żeby zdrowym być – trzeba sok...
„Żeby zdrowym być – trzeba soki pić” „Żeby zdrowym być – trzeba soki pić”