Samorządowe Przedszkole w Olesznie jest jedną z 20 placówek, które dołączyły do programu Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Od grudnia 2021r bierzemy udział w pilotażowym projekcie „Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki”.

Zostało nim objętych piętnaścioro najmłodszych dzieci z grupy „Krasnale”. To znakomita okazja do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Dzięki programowi „Baby Beetles” dzieci miały możliwość  obserwacji i uczestniczenia w kolorowym świecie żuczków: Zooma, Ring Ring, Splish Splasha i Tick Tocka. Materiały dydaktyczne były ciekawe i odpowiednie dla możliwości poznawczych maluszków. Dzieci coraz chętniej  słuchały nagrań,  powtarzały słówka i zwroty, śpiewały piosenki i brały aktywny udział w zajęciach.  Korzystały również z kolorowych zeszytów ćwiczeń, dzięki czemu mogły powtórzyć i utrwalić poznane słownictwo. Przedszkolaki przywiązały się do bohaterów kursu, lubią się z nimi bawić, pamiętają ich imiona. Dzięki kursowi mogły rozwijać  nie tylko umiejętności językowe, ale także motoryczne i kulturowe. Jesteśmy przekonani, że lekcje języka w przedszkolu zaprocentują w przyszłości. Projekt  „ Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki” został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Emilia Czapla

Świętokrzyskie dwujęzyczne prz...
Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki
Świętokrzyskie dwujęzyczne prz...
Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki
Świętokrzyskie dwujęzyczne prz...
Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki
Świętokrzyskie dwujęzyczne prz...
Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki
Świętokrzyskie dwujęzyczne prz...
Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki
Świętokrzyskie dwujęzyczne prz...
Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki
Świętokrzyskie dwujęzyczne prz...
Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki