Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.

Tymi słowami dnia 30 marca 2023 r. w Samorządowym Przedszkolu w Olesznie rozpoczęło się spotkanie wielkanocne pod hasłem „Uśmiechnięte święta”, na którym gościliśmy z-cę Wójta Gminy Krasocin p. Jacka Sienkiewicza, kierownika Centrum Usług Wspólnych w Krasocinie p. Irenę Kuśmierczyk, w-ce dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie p. Mariolę Kamińską, proboszcza parafii Oleszno ks. Jacka Szymańskiego, wikariusza parafii Oleszno ks. Mariusza Rozina oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich z Oleszna p. Wiesławę Szlachtę. Nie zabrakło również licznie przybyłych rodziców, którzy z niecierpliwością oczekiwali na występ swoich dzieci. Zebranych gości powitała p. Justyna Michałek wychowawca grupy oraz p. Wioletta Nowicka, która współuczestniczyła w przygotowaniu uroczystości. Prowadzące podziękowały gościom za przybycie i zaprosiły do wspólnego oglądania występu czterolatków.

Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne, a ponadto wyjaśniło symbolikę święconych w Wielką Sobotę pokarmów. 

Na zakończenie spotkania za-ca Wójta Gminy Krasocin p. Jacek Sienkiewicz oraz w-ce dyrektor Zespołu Palcówek Oświatowych w Olesznie p. Mariola Kamińska złożyli wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne, po czym Wielkanocny Zajączek obdarował przybyłych gości i dzieci wielkanocnymi  upominkami. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Olesznie za przygotowanie dla dzieci słodkiego upominku w postaci pysznych ciasteczek.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz mokrego Śmingusa - Dyngusa.

Organizatorki

Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta
Uśmiechnięte Święta Uśmiechnięte Święta