6 listopada, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych wzięły udział w obchodach Dnia Postaci z Bajek.

Przedszkolaki przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki, i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Była zabawa w teatr – naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.

Anna Wilk

Dzień postaci z bajek 2023
Dzień postaci z bajek 2023 Dzień postaci z bajek 2023
Dzień postaci z bajek 2023
Dzień postaci z bajek 2023 Dzień postaci z bajek 2023
Dzień postaci z bajek 2023
Dzień postaci z bajek 2023 Dzień postaci z bajek 2023
Dzień postaci z bajek 2023
Dzień postaci z bajek 2023 Dzień postaci z bajek 2023