23 września 2021 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Jesień. Zawitała do nas w długiej sukni z kapeluszem na głowie i koszem pełnym jesiennych skarbów. Dzieci powitały ją gromkimi brawami,  a ona w zamian za to zaprosiła je do wspólnej zabawy.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez naszego gościa  opowiadania M. Strzałkowskiej pt. „Jesień”. Jego treść przypomniała dzieciom jakie są oznaki tej pory roku. Swoją wiedzę przedszkolaki wykorzystały później podczas rozwiązywania zagadek słownych, których odpowiedzi można było znaleźć w koszu z jesiennymi darami.  Następnie przyszedł czas na zabawę muzyczno – ruchową. Zadaniem dzieci było wykonać podmuch wiatru tak, aby listki wycięte z bibuły utrzymywały się jak najdłużej w powietrzu. Radosnej atmosferze sprzyjała piosenka w tle pt. „Kolorowe listki” (sł. i muz. D. i K. Jagiełło).  Ostatnią aktywnością była jesienna gra memory, podczas której uczestnicy doskonalili koncentrację uwagi i pamięć wzrokową.Na zakończenie spotkania wszyscy zapozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Przedszkolaki pożegnały Panią Jesień, podziękowały za odwiedziny i miło spędzony wspólnie czas.

Magdalena Kawka

                                                                       

Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021 Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021 Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021 Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021 Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021 Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021
Spotkanie z Jesienią 2021 Spotkanie z Jesienią 2021