W dniu 08.04.2022r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Olesznie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej. Naszym celem było gospodarstwo agroturystyczne „Pod skałką”.

Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji, które w pełni zostały zrealizowane. Po przyjeździe na miejsce na dzieci i opiekunów czekał słodki poczęstunek i ciepła herbatka.

Kulminacyjnym punktem wyjazdu były warsztaty edukacyjne pt. „Wielkanocne zwyczaje”. Dzieci poznały tradycyjne staropolskie obyczaje związane z niedzielą palmową i światami Wielkiej Nocy. Edukatorka zapoznała nas z tradycją barwienia jajek naturalnymi produktami, a więc kapustą czerwoną, łupinami cebuli, liśćmi szpinaku czy kurkumą. Podczas warsztatów nasi podopieczni samodzielnie wykonali wielkanocne baranki, które stanowiły doskonałą pamiątkę z pobytu w agroturystyce „Pod skałką”.

Następnie wybraliśmy się w podróż po okolicy Jurajskim Ekspresem. Podczas wycieczki nieustannie zabawiał nas Dinuś Danio zapraszając do wspólnej zabawy.

Kiedy podróż Jurajskim Ekspresem dobiegła końca, odwiedziliśmy skansen wsi jurajskiej. To tutaj dzieci poznały dawne sposoby pozyskiwania mąki z ziarna czy wyrabiania masła. Zaznajomiły się z wyposażeniem wiejskiej chaty oraz poznały starodawne metody oświetlania domostwa. Po powrocie z wycieczki do „starych czasów” na dzieci czekała niespodzianka… słodka i pachnąca wata cukrowa.

Ostatnim punktem naszego pobytu w Jura parku było spotkanie ze zwierzakami, których na co dzień nie spotykamy w naszym środowisku. Były to pawie, kangury, wielbłądy, dzikie konie, alpaki. Przed opuszczeniem jurajskiej zagrody gospodarze poczęstowali nas jeszcze przepyszną zupą pomidorową. Tak pokrzepieni i pełni pozytywnych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Opowieściom z przeżytej przygody nie było końca. Bardzo gorącą dziękujemy rodzicom za zaufanie, jakim obdarzyli wychowawców i opiekunów wyrażając zgodę na udział ich dziecka w całodziennej podróży. Dziękujemy również opiekunom, którzy przez cały czas pomagali wychowawcom w opiece nad małymi podróżnikami.

Justyna Michałek

Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza
Wycieczka krajoznawcza Wycieczka krajoznawcza